V soboto, 22. maja smo se zopet zbrali v športnem parku Levpa vsi tisti, ki smo si želeli po poteh in stezicah KS Levpa. Nekateri v želji po gibanju in športni aktivnosti, drugi po obujanju spominov iz mladosti, ko so te poti nemalokrat prehodili, tretji so si zaželeli svežega zraku in uživanja v neokrnjeni naravi, veliko pa je bilo tudi takih, ko so bili prvič v naših krajih. Skratka, veseli smo bili vseh udeležencev pohoda: rekreativcev ter pravih pohodnikov, ki so prišli od blizu in daleč (Šempetra, Tolmina, Vipavske doline, Ljubljane, Kopra, Celja).

Po pozdravnem nagovoru predsednika ŠKT društva Levpa g. Mirana Jug, predstavitvi trase pohoda ter kratkem poročilu o delovanju društva je v imenu vseh članov zaželel vsem pohodnikom varen korak ter prijetno druženje.

Dolžino pohoda smo si pohodniki izbrali glede na lastne sposobnosti in želje. Daljši 21 km pohod (5 ur zmerne hoje) je potekal skozi vseh 21 zaselkov KS Levpa in si ga je izbralo 200 pohodnikov. Vodil ga je g. Rudi Štrukelj. Krajšo 9,5 km traso, ki je vodila skozi Levpo in Seniški breg pa si je izbralo 50 pohodnikov. Vodil ga je g. Albin Levpušček.

Ob 9. uri smo se podali po poteh, stezicah, travnikih, po gozdnih poteh, kjer te krasote in dišave narave prevzamejo, ko človek pozabi misliti na vse. V prijetni družbi smo si kakšno rekli, nasmejali, požvižgavali, obujali spomine iz mladosti, pa tudi sproščenega petja ni manjkalo. V zaselkih pa smo doživeli pravo presenečenje. Pričakali so nas gostoljubni domačini in nas pogostili z osvežilnimi napitki, pecivom, sadjem, predvsem pa z veliko mero prijaznosti. Skratka, pogostitev ki je ne doživiš prav pogosto.

Tam nekje nad Matajurjem pa so se začeli zbirati črni oblaki, ki so napovedovali mokre nevšečnosti. Tako da smo bili vsi tisti, ki smo se podali na daljši pohod, prisiljeni nekoliko pospešiti korak.

Prijetno utrujeni, prešerne volje ter zadovoljni nad prehojeno potjo smo se v popoldanskem času začeli zopet zbirati v športnem parku Levpa, kjer smo s toplim obrokom nadomestili porabljene kalorije. Žal pa se narava ni ozirala na želje organizatorjev, tako da se je pričelo bogato obdarovanje z dežjem. Toda tudi to ni zmotilo prijetnega klepeta pod šotori in ubranega zvoka harmonike. Presenečeni smo bili nad pridnostjo in povezanostjo aktiva podeželskih žena, kajti članice so zopet pripravile čudovito razstavo in prodajo domačega peciva. Sladke dobrote so kar vabile k nakupu, tako da je bilo pecivo hitro razprodano.

Predsednik društva je ob koncu prireditve podelil nagrade najmlajšim in najstarejšim pohodnikom: 75 letni Irmi Golja ter Gabrijeli Ipavec, 74 letnemu Toniju Tušar, 6 letni Niki Božič in 5 letnikom Štrukelj Niku, Skrt Mihi in Skrt Filipu. Članica ŠD Mark iz Šempetra ga. Silvana Telatko pa se je prirediteljem zahvalila za odlično organizacijo pohoda, za prijaznost in gostoljubnost domačinov ter ocenila pohod z najboljšo možno oceno.

Organizatorji pohoda se zahvaljujemo vsem članom ŠKT društva Levpa, aktivu podeželskih žena, krajanom KS Levpe ter vsem, ki so kakorkoli pripomogli, da je 2. pohod "Kje so tiste stezice" uspel. Zahvaljujemo se vsem, ki so se pohoda udeležili in vabimo vse na ponovno snidenje prihodnje leto!

Nekaj utrinkov ...