V nedeljo, dne 9. avgusta 2009, je ŠKT društvo Levpa v svojem delovanju sedmič zapored izvedlo prireditev »Mušje dirke«. Prireditveni prostor je bil kot ponavadi v Bizjaku pri Levpi, kjer je približno ob 15. uri vse prisotne pozdravil predsednik države (humorist Marjan Šarec). Sledilo je osrednje dogajanje prireditve, dirka z osli, kateri je sledilo tekmovanje ekip v družabnih igrah, pri katerem je prvič zmagala ekipa iz Levpe. Bravo naši!

 

Na prireditev sta bila povabljena dva posebna gosta in sicer aktualni evropski prvak v bodybuildingu Janez Zimic in ekstremni kolesar Jure Robič. Slednji je bil žal upravičeno odsoten. Ob 18. uri je bila izvedena kmečka tombola, pri kateri so bile nagrade: prva tombola osel, druga kozlič, prva činkvina prašič, druga činkvina pa jagnje. Na prireditvi, katero je povezoval Metod Štrukelj, je bila tudi bogata kulinarična ponudba in domača hrana (jota, frtalja, ocvirki, odojek). Ob 20. uri, ko je prireditveni prostor bil na igrišču v športnem parku Levpa, so se vsi prisotni zabavali ob odlični glasbi skupine Primorski fantje!

 

Nekaj utrinkov ...

ozio_gallery_nano