Levpa, 5. avgust 2007

ŠKT Društvo Levpa je tudi letos v okviru praznika »Snežnica« organizirala prireditev »Mušje dirke«. Lepo vreme, bogat program in ponudba ter prost vstop so v naše kraje privabili zelo veliko gledalcev in smeha željnih obiskovalcev (po nekaterih ocenah do 3000 ljudi). Aktiv podeželskih žena je pripravil slastne dobrote, ki so šle kakor za med, ravno tako je veliko pozornosti pritegnil tudi srečolov. »Bizjačani« so v svojem programu prikazali, kako je »muš« nekoč bil nepogrešljiv del pri kmečkih opravilih v vseh letnih časih. Največ pozornosti pa so pritegnile ravno »mušje dirke«, ki so bile nadvse zanimive.

Kot se za vsako tekmovanje spodobi smo tudi pri teh posebnih dirkah dobili zmagovalce. Pri posameznikih je prvo mesto zasedel Jernej Pregelj iz Loma z oslom Cepcem, med ekipami pa so zmago slavili predstavniki ekipe iz Domžal. Čestitamo!!!

Prireditev je postala tako rekoč že tradicionalna, saj je potekala že peto leto zapored.

Slike povedo več kot besede, zato si oglejte spodnjo fotogalerijo:

Predstavnice aktiva podeželskih žena so se zopet izkazale s peko in prodajo peciva, ter z drugimi kulinaričnimi posebnostmi.

Obiskovalcev je bilo letos rekordno število.

Vsako leto poteka tudi srečolov, pri katerem je vsaka srečka dobitna.

Ni »Mušjih dirk« brez mušev in njihovih jahačev.

Povezovalec Toni Mežan »v akciji«.

Družabne igre med ekipami so bile zelo zabavne in zanimive.

Priznanja in nagrade zmagovalcem sta podelila predsednik ŠKT Društva Levpa Miran Jug in župan občine Kanal ob Soči Andrej Maffi.

Za konec pa še ena gasilska.