Aktiv podeželskih žena deluje v okviru ŠKT društva Levpa. Že tretje leto zapored smo pripravili razstavo in prodajo domačega peciva. Izkupiček od letošnje prodaje smo namenili za enodnevni izlet v Bohinj.

Drugo septembrsko nedeljo se nas je preko štirideset zbralo na železniški postaji v Avčah. Z vlakom smo se odpeljali do Bohinjske Bistrice, nato pa z avtobusom v Bohinj. Ogledali smo si 50. jubilejno prireditev Kravji bal. Na prizorišču smo se ob zvokih narodno zabavne glasbe prijetno zabavali. Bohinjci so bili izvirni v ponudbi domače hrane in izdelkov domače obrti. Popoldne smo se z gondolo povzpeli na Vogel. Marsikomu je zastal dih ob pogledu na Bohinjsko jezero. Čeprav se je vreme že nekoliko poslabšalo, nam dobrega razpoloženja ni pokvarilo. Sprehodili smo se po Voglu in občudovali lepote tega gorenjskega bisera. Ura je prehitro minila in že smo se spustili v dolino. Čakala nas je še prijetna vožnja z ladjico po jezeru. Simpatični vodič nam je povedal marsikatero na račun Bohinjcev. Po obilnem kosilu smo se z ladjico zopet vrnili do Ukanca. Od jezera pa smo se peš sprehodili do avtobusa. Na poti smo pri gostilni zaslišali zvoke ansambla Vilija Resnika. Ta je posebej za "Levpo" zaigral nekaj pesmi.

Prijetno razpoloženi smo se z vlakom vrnili proti domu.