20. tradicionalni pohod "Kje so tiste stezice"

ŠKT društvo Levpa je, v soboto 8. oktobra 2022, organiziralo okrogli 20. tradicionalni pohod »Kje so tiste stezice«. Člani društva so ta pohod organizirali že v maju, a so ga bili, zaradi slabega vremena, primorani prestaviti na jesenske dni.

  

 

Kljub muhastim oktobrskim vremenskim razmeram se je v soboto zjutraj na igrišču v Levpi zbralo 237 pohodnikov, ki so se ob 9. uri odpravili z zbirnega mesta na eno izmed organiziranih tras pohoda. Izbirali so lahko med lažjo 9,5 kilometrsko potjo z manj vzpona in težjo, kar 21 kilometrsko dolgo potjo. V vaseh Senica, Zatrebež, Zavrh, Hoje in Krajc so bile za pohodnike urejene postojanke s hrano in pijačo, kjer so se vsi udeleženci pohoda lahko okrepčali z domačimi dobrotami in tako ujeli utrip življenja v hribovskih vaseh. Ob koncu pohoda je vsak prejel tudi topli obrok – joto s klobaso, na voljo pa je bila tudi razstava domačega peciva, ki ga je pripravil Aktiv podeželskih žena. Pohodniki so domov odhajali navdušeni in predvsem zelo veseli da so lahko preživeli aktivno soboto v lepem, sončnem vremenu, na zraku, v naravi in med dobrimi ljudmi. Organizatorji so z dogodkom zadovoljni in se zahvaljujejo vsem članom društva in krajanom za pomoč pri organizaciji in izvedbi dogodka ter Krajevni skupnosti Levpa in občini Kanal ob Soči za denarno pomoč.

 

Fotogalerija:

ozio_gallery_nano