ČISTILNA AKCIJA V LEVPI

 

Med čistilno akcijo v Levpi, so krajani ugotovili, da med odpadki prevladujejo predvsem prazne pločevinke.


V soboto, 7. aprila so člani ŠKTD Levpa že zgodaj zjutraj začeli s čistilno akcijo. Vodja akcije je bil Grosar Miro, v njej pa je sodelovalo veliko krajanov KS Levpa. Na zbornih mestih so se čistilci opremili z vsemi potrebnimi pripomočki in se odpravili na delo. Glavni namen akcije je bil predvsem čiščenje glavnih in deloma stranskih prometnih poti. Med akcijo so člani ugotovili, da je med odpadki največ embalaže, in sicer tetrapakov, lončkov, plastenk, vrečk in ostalih plastičnih izdelkov. Zmagovalec med odpadki pa so bile pločevinke, saj naj bi jih bilo kar 90% vseh pobranih odpadkov. S čistilno akcijo so krajani KS Levpa želeli izboljšati videz okolja, v katerem bivajo, še bolj kot to pa so želeli ljudem pokazati, koliko odpadkov leži ob cestah predvsem zato, ker jih ljudje mečemo iz avtomobila kar med vožnjo. Zato vsem svetujejo, da naj, preden vržemo prazno pločevinko skozi okno, dvakrat pomislimo ali bomo s tem res naredili kaj dobrega za okolje v katerem živimo.

 

Besedilo: Laura Skrt

Fotografije: Ivan Jericijo

Fotogalerija:

ozio_gallery_nano