Mineštrjada v Prekmurju

V soboto 17. junija se je 16 članov ŠKT društva Levpa v zgodnjih jutranjih urah odpravilo na pot proti Prekmurju. Njihov cilj je bil kraj Pince Marof, kjer se je odvijal celodnevni dogodek Mineštrijada, ki ga je organiziralo Društvo Primorci in Istrani v Prekmurju. Ob 9. uri zjutraj so se ekipe začele zbirati nato je sledil kratek kulturni program ter otvoritev Mineštrijade z nagovorom lendavskega župana Janeza Magyara. Po nagovoru so ekipe dobile še podrobna navodila o sami pripravi mineštre, sledil je dvig sestavin, priprava kotla, ognja in urejanje kuhalnega prostora in mize. Za tem je bilo na vrsti kuhanje, v katerem se je pomerilo 16 ekip iz cele Slovenije. Ob 14.00 je napočil čas za ocenjevanje minešter, ki so jih ekipe skuhale. Člani tamkajšnjega društva so vzeli vzorce minešter vseh ekip ter ocenjevali barvo, aromo, vonj, okus, teksturo in izgled. Poleg ocenjevanja minešter pa je potekalo tudi ocenjevanje urejenosti kuhalnega prostora in mize. Tukaj so bili domačini pozorni predvsem na urejenost celotne mize oz. prostora, kreativnost in dovršenost. Najboljšo mineštro in najlepše urejen prostor je imela ekipa »Kuhinja opajske žbrince«, ŠKT društvo Levpa pa je doseglo odlično 2. mesto za najlepše urejen prostor, na kar so člani društva še posebej ponosni. V sklopu dogodka je potekal tudi 1. dan snemanja filma »Nonine štorije« z režiserjem in scenaristom Tadejem Čaterjem. Po končanem ocenjevanju in razglasitvi rezultatov pa je sledilo balinanje v katerem se je ženska ekipa ŠKT društva Levpa pomerila z moško ekipo domačinov. Zabava je trajala do večernih ur ob živi glasbi nato pa so komarji člane levpskega društva pregnali v bližnji dijaški dom, kjer so prenočili. Naslednji dan jih je čakal še krajši izlet, in sicer so si ogledali park Expano v Murski Soboti ter Soboško jezero nato pa se v popoldanskih urah odpravili proti domu. Na poti domov so krajši postanek naredili še v Trojanah in se posladkali s trojanskimi krofi ter se tako s polnimi želodčki in z novo izkušnjo veselo odpeljali domov.

 

Fotogalerija:

ozio_gallery_nano