Čistilna akcija v Levpi

V soboto, 11. marca so člani ŠKT društva Levpa organizirali prvo čistilno akcijo v letošnjem letu. Zbirno mesto je bilo ob 9.00 v Športnem parku Levpa, kjer so se člani društva opremili z vsemi potrebnimi pripomočki in se odpravili na delo. Glavni namen akcije je bil predvsem čiščenje glavnih in deloma stranskih prometnih poti ter ureditev nekaterih prostorov društva. Čiščenja se je udeležilo kar nekaj vestnih članov, ki so sončno sobotno dopoldne izkoristili za dobro delo in druženje. S čistilno akcijo so krajani KS Levpa želeli izboljšati videz okolja, v katerem bivajo. Glede na to da živijo na vasi, so bili najbolj šokirani nad količino smeti, ki je ležala ob cestah, saj je bilo le teh res ogromno.

Kljub temu da se vsakodnevno ozavešča o skrbi za okolje smo ljudje še vedno zelo malomarni. Če želimo živeti v sožitju z naravo in uživati vse njene dobrine, bomo morali tudi mi zanjo poskrbeti drugače nam bo prej ali slej obrnila hrbet. Zato še en dobronamerni nasvet vsem: preden vržete vrečko, pločevinko, plastiko ali kakršnokoli smet skozi okno avtomobila dvakrat premislite, kaj boste s tem naredili dobrega za okolje in posledično tudi zase. Morda se že za ovinkom nahaja smetnjak, ki bo z veseljem sprejel vaše smeti, narava pa vam bo za to dejanje zelo hvaležna.

 

 

Utrinki:

ozio_gallery_nano